• شعار سال جدید1401
  • آبشار پارک مره خونی
  • گلزار شهدای سردرود
  • زیبایی های سردرود
  • سردرود
  • سردرود2
 
اوقات شرعی 
 
 
امروز : 32
ديروز : 173
ماه : 3127
 
تاریخ : يکشنبه 16 آبان 1400     |     کد : 784

رئیس شورای شهر سردرود مطرح کرد؛

اهتمام جدی شورا و شهرداری سردرود برای اتمام پروژه فاضلاب شهری

رئیس شورای شهر سردرود از اهتمام جدی شورا و شهرداری برای اتمام پروژه فاضلاب شهری و تصفیه خانه سردرود خبر داد.

یونس آدی بیگ در گفتگو با روزنامه امین با بیان اینکه فاضلاب شهری یکی از موضوعات مهم شهری در سردرود است، گفت: پروژه فاضلاب سردرود در دوره سوم شورای شهر آغاز و در دوره چهارم نیز ادامه یافت ولی در حالیکه هنوز ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی نداشت توسط دولت وقت به بهانه نبود بودجه تعطیل شد.

وی با تاکید بر اینکه در دوره پنجم شورا چندان اهمیتی به این پروژه مهم شهری داده نشد، افزود: در این دوره با تلاش و اهتمامی که در اعضای شورا و شهردار سردرود وجود دارد تلاش می کنیم تا پروژه فاضلاب شهری را سر و سامان دهیم.

رئیس شورای شهر سردرود با اشاره به اینکه طی هفته ها و ماه های اخیر جلساتی با شرکت آب و فاضلاب و مسئولان استانی داشتیم تا هماهنگی های لازم انجام شود، ادامه داد: محل تصفیه خانه تقریبا مشخص شده و در حال نهایی شدن است.

آدی بیگ از نهایی شدن تامین ۴ هکتار زمین برای احداث تصفیه خانه فاضلاب سردرود خبر داد و گفت: البته در دوره های قبلی تا آستانه خرید یک زمین به این مساحت انجام دادیم ولی متاسفانه با ورود دلالان به موضوع قیمت به یکباره رشد نجومی داشت و خرید آن معقول و منطقی نبود ولی تلاش می کنیم در هفته های آینده یک قطعه زمین از اراضی ملی برای احداث تصفیه خانه مشخص و نهایی شود.

ورودی شهر سردرود بسته است!

رئیس شورای شهر سردرود با تاکید بر اینکه ورودی شهر سردرود بسته است، گفت: درحالیکه در همه شهرها ورودی باز بوده ولی در شهر سردرود وضعیت فرق می کند و ما ورودی نداریم.

آدی بیگ با تاکید بر اینکه خیابان اصلی سردرود دیگر دغدغه ما است، افزود: باید ورودی شهر باز شود که این موضوع مورد تاکید شهردار و فرماندار نیز بوده و باید سردرود از بن بست بودن خارج شود.

شفافیت مالی اولویت مجموعه شورا و شهرداری سردرود

وی سپس در ادامه با تاکید بر اینکه شفافیت مالی اولویت مجموعه شورا و شهرداری سردرود است، گفت: شفاف سازی امور مالی وظیفه ذاتی شهرداری و شورا بوده و باید در اولویت باشد.

آدی بیگ افزود: در دوره های قبلی متاسفانه شفافیتی وجود نداشت و به عنوان نمونه در پروژه های فضای سبز مناقصه و مزایده و انتخاب پیمانکار به صورت پنهانی و محدود انجام می شد تا به پیمانکاران مدنظر خود آقایان پروژه ها را تحویل دهند ولی در این دوره خبری از این اقدامات نخواهد بود و پیمانکاران بر اساس شایستگی و قیمت مناسب انتخاب خواهند شد.


مدیر کل پورتال
PDF چاپ چاپ