• شعار سال 1402
  • آبشار پارک مره خونی
  • گلزار شهدای سردرود
  • زیبایی های سردرود
  • سردرود
  • سردرود2
 
اوقات شرعی 
 
 
امروز : 5
ديروز : 68
ماه : 2587
 
تاریخ : دوشنبه 1 اسفند 1401     |     کد : 831

فراخوان سومین جشنواره تئاتر باز سردریم (خیابانی سردرود) منتشر شد

فراخوان سومین جشنواره استانی تئاتر خیابانی سردرود - شهر ملی تابلو فرش ایران - ‌ منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری سردرود، سومین جشنواره تئاتر خیابانی سردورود  با چشم‌انداز روشن برای جامعه سالم، شهر پاک و آرام با مشارکت شهروندان، هنرمندان و نهادها و سازمان‌ها برگزار می‌شود.

تئاتر فضای باز به علت ذات فرهنگی، ‌هنری و اجتماعی به یک رسانه ارزشمند، ‌تاثیرگذار،‌ پرمخاطب و مردمی تبدیل شده است که به واسطه ارتباط صمیمی و رودررو با مخاطب خاص و عام به طرح مسائل اساسی،‌ معضلات و مشکلات پرداخته و با نشان دادن ارزش‌ها در مقابل کاستی‌ها ذهن مخاطب را درگیر کرده و او را به تعقل، ‌انتخاب و پویایی وا می‌دارد و بدون شک این امر در ارتقای فرهنگ و جایگزین کردن آگاهانه عناصر مطلوب در جامعه بسیار تاثیرگذار است.

هدف از برپایی این جشنواره حفظ ریشه‌های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی،‌ ارتقای سطح دانش شهروندی،‌ بهبود زندگی شهری و استحکام پیوند شهروندی،‌ مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک است.

موضوعات جشنواره نیز شامل: سردرود، ‌شهر ملی تابلو فرش دستبافت ایران، شهروند و‌ فرهنگ ایثار و شهادت، شهروند و آسیب‌های اجتماعی، شهروند ترویج کتاب و کتابخوانی ،شهروند و محیط زیست و شهروند و مشارکت مسئولانه در صرفه‌جویی منابع انرژی، خفظ فضای سبز و ترافیک و اموال عمومی است.

جشنواره به صورت رقابتی و بین گروههای استانی برگزار می‌شودو آخرین مهلت ارسال آثار پیکم اردیبهشت 1402، اعلام آثار برگزیده جشنواره 10 اردیبهشت ماه 1402و زمان برگزاری جشنواره نیز اول خرداد ماه 1402 در شهر سردرود خواهد بود.

گفتنی است، این جشنواره با همکاری روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری شهر سردرود،‌ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی برگزار می‌شود.

جهت دانلود فایل فراخوان کلیک کنید
 


مدیر کل پورتال
PDF چاپ چاپ